aeroVac
Jednostki Centralne

Split

MODELE CYKLONICZNE SPLIT

W jednostkach centralnych typu Split oddzielono silnik lub silniki od części separatora zanieczyszczeń i zbiornika na kurz. Pozwoliło to na zaprojektowanie separatora cyklonicznego (DC1200, DC1100) o większych gabarytach i zdecydowanie lepszych właściwościach filtracyjnych.

Oddzielenie separatora zanieczyszczeń od silnika pozostawia więcej swobody projektantom i architektom przy projektowaniu położenia jednostki centralnej. W budynku w miejscu dowolnie wybranym można umiejscowić zbiornik na kurz bez obawy o hałas generowany przez silnik. Nie ma też obaw o opory hydrauliczne stawiane przez przewód wydechowy, gdyż bez obsługowy silnik jest niewielki i łatwy w instalacji nawet w pomieszczeniach trudno dostępnych, można więc umiejscowić go tuż przed wyrzutnią powietrza.

Rozdzielona konstrukcja jednostki centralnej pozwoliła na zastosowanie dodatkowego filtra włosów, które są elementem wyjątkowo trudnym w separacji.

kompaktowe

MODELE CYKLONICZNE KOMPAKTOWE

Są do urządzenia posiadające kompaktową konstrukcje, przeznaczone do stosowania w domach jednorodzinnych. Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest separator cykloniczny o dużej pojemności.
Funkcje dodatkowego zabezpieczenia silnika pełni filtr elektrostatyczny. Zbiornik na śmieci posiada pojemność prawie 24 litrów, co pozwala używać odkurzacz bez obawy o jego przepełnienie w okresie krótszym niż 3 miesiące.

Wszystkie odkurzacze aeroVac w wyposażeniu standardowym posiadają opatentowaną szczelinę dekompresyjną pozwalającą na stosowanie tradycyjnych torebek foliowych w zbiornikach na kurz, co zdecydowanie ułatwia ich opróżnianie.

Zastosowany w jednostce centralnej separator cykloniczny posiada skuteczność 95% separacji i gwarantuje stałość podciśnienia bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz.

aeroVac SR

MODELE aeroVac

Odkurzacze centralne aeroVac typ SR, to ciekawa propozycja urządzeń przeznaczonych do domów jednorodzinnych lub dużych rezydencji. Ich kompaktowa budowa oraz zastosowane metody separacji wykorzystujące działanie worka odwróconego dają gwarancje dokładnego oczyszczenia powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu.

Jednostki SR dostępne są w typoszeregu sześciu urządzeń, które zaspokoją oczekiwania wszystkich inwestorów domów jednorodzinnych a nawet przyszłych użytkowników małych hoteli czy pensjonatów. Zastosowanie jako filtra worka odwróconego pozwoliło na montaż w obudowie odkurzacza gniazda ssawnego tak potrzebnego w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Dwa największe odkurzacze posiadają powiększoną średnice obudowy, co skutkuje większą powierzchnią filtracji worka odwróconego, który w tych modelach wykonany jest z opatentowanego materiału firmy DuPont. Jednostki SR55 i SR65 posiadają zwiększoną objętość zbiornika na kurz. Zastosowanie nowej generacji silników Ametek daje doskonały kompromis ceny i jakości jednostek centalnych.

Zestawy do Sprzątania

elektroComfort

ELEKTROKOMFORT

Najczęściej stosowany zestaw do sprzątania, zawiera standardowo wąż o długości 9 mb. i komplet ssawek, które będą najczęściej potrzebne do sprzątania w przeciętnym domu. Alternatywnie dostępny z wężami 7,5; 10,5; 12; 15 mb.
Włączanie odkurzacza odbywa się przy pomocy włącznika w uchwycie węża.

Dostępne od 2010 roku węże giętkie wykonane są z nowego tworzywa (DuoroFlex). Charakteryzują się wiekszą giętkością i miękkością zachowując wytrzymałość i odporność na zużycie. Dodatkowo węże wykonane z tworzywa DuoroFlex, posiadają większą średnicę, co pozwala na zmniejszenie oporów przepływu. Należy pamiętać, że opory przepływu generowane przez wąż giętki mogą stanowić nawet 30% oporów całej instalacji. Dlatego każde zmniejszenie oporów stawianych przez wąż giętki jest zauważalne dla jego użytkownika.
.

EURO

ZESTAW EURO

Wysokiej jakości zestaw, wyposażony w takie ssawki i akcesoria jak w zestawie Elektrocomfort. Włączanie odkurzacza poprzez włożenie końcówki węża do gniazda ssawnego.

EKO

ZESTAW EKO

Wysokiej jakości zestaw, wyposażony w takie ssawki i akcesoria jak w zestawie Elektrocomfort. Włączanie odkurzacza poprzez włożenie końcówki węża do gniazda ssawnego.

GRAZOWY

ZESTAW GARAŻOWY

Wysokiej jakości zestaw, wyposażony w takie ssawki i akcesoria jak w zestawie Elektrocomfort. Włączanie odkurzacza poprzez włożenie końcówki węża do gniazda ssawnego.

PODRECZNY

ZESTAW PODRECZNY

Podręczny wąż giętki znajduje zastosowanie, w przypadku konieczności okazjonalnego użycia odkurzacza centralnego do interwencyjnego sprzątania. Jego zaletą jest zdolność do rozciągania węża giętkiego w proporcjach 1 do 6. Dzięki czemu cały zestaw może się zmieścić np. w szufladzie.

Zestaw podręczny często jest używany do odkurzania kory i kawałków drewna, które mają zwyczaj się rozsypać wokół kominka przy jego rozpalaniu.

 

Ssawki i separatory

ssawka_czarna_podstawowa_0a504b9bb2

SSAWKA standartowa

Dwuklawiszowa ssawka, dostępna we wszystkich zestawach do sprzątania jako najczęściej używane akcesorium do odkurzacza centralnego. Doskonała do codziennego sprzątania dywanów oraz podłóg. Dzięki dużym klawiszom, łatwa w obsłudze bez konieczności schylania się w celu wysunięcia lub schowania platformy z włosiem.

ssawka12_c68e6b01bf

Ssawka do podłóg 12 ”

Ssawka do pielęgnacji podłóg. Wyposażona w naturalne włosie. Szerokość 12 ‚ ‚ (30cm)

Jej konstrukcja zapewnia, że nie dotyka żadną częścią obudowy do podłogi przez co gwarantuje delikatne sprzątanie, szczególnie doceniane przy sprzątaniu podłóg wykonanych z naturalnego drewna.

Zdjęcie przedstawia ssawki 12 i 14 ”.

ssawka14_2e9e531135

Ssawka do podłóg 14 ”

Ssawka o bardzo dużej powierzchni sprzątania, przeznaczona do wykorzystania na dużych powierzchniach podłóg. Wyposażona w kółka dla wygody użytkowania.

ssawkamop1_25303354fe

Ssawka mop

Ssawka do pielęgnacji podłóg wyposażona w wymienną nakładkę wykonaną ze sznurków znanych z mopów. Doskonałe rozwiązanie bardzo chwalone przez klientów.

f4728b2b944d449991804943105694be

Ssawka do ubrań

 

7d87ad0ebbb7de607c1fdb25ce0d3d64

Ssawka wibracyjna

Ssawka ta pozwala na wytrzepania dywanu bez konieczności udawania się w tym celu na potocznie zwany trzepak.

Zasysane przez odkurzacz powietrze przez gumowe rurki wbudowane w ssawkę, powoduje wpadanie ich wibracje i uderzanie w powierzchnie dywanu, dając efekt podobny do tradycyjnego trzepania.

quatro_226353fa0a

Zestaw ssawek Quattro

Zestaw dodatkowych ssawek przeznaczonych do odkurzacza centralnego składający się z następujących produktów:

1. Szczotka turbo.
2. Szeroka ssawka do podłóg.
3. Bardzo niska ssawka do odkurzania pod meblami.
4. Długa elastyczna ssawka szczelinowa pozwalająca odkurzać trudno dostępne miejsca.

Akcesoria

wallyflex_www_6a8c67b0c6

WallyFlex

WallyFlex to wspaniale wykonany uchwyt na wąż giętki zintegrowany z gniazdem ssawnym. Pozwala na natychmiastowe odkurzanie bez konieczności sięgania po zestaw do sprzątania z wężem giętkim. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie często jest wymagane odkurzanie niewielkich powierzchni, np. w łazience, w garderobie lub przy kominku.

406fe410d55427838063b89ee03c4503

Pokrowiec na wąż

Pokrowiec na wąż 9mb. Doskonale zabezpiecza np. zabytkowe meble przed porysowaniem przez wąż giętki.

Copyright © Elektro Kilma 2013 All rights reserved.
| Web Design by MiliWeb.pl For SSK

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress