Systemy P.POŻ

Systemy oddymiania

Nasza firma zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem i konserwacją systemów oddymiania grawitacyjnego.

Systemy oddymiania mają klapy oddymianiana celu usuwanie dymu z dróg ewakuacyjnych w stopniu umożliwiającym bezpieczną ewakuację z budynku. Stosowane są także w obiektach magazynowych i produkcyjnych w celu zwiększenia dopuszczalnej gęstości obciążenia ogniowego strefy pożarowej. Są także częstym rozwiązaniem zamiennym określanym przez rzeczoznawców np. w przypadku zbyt wąskich klatek schodowych. Odprowadzanie gazów pożarowych podczas pożaru jest ważne zarówno ze względu na bezpieczeństwo ludzi jak i bezpieczeństwo konstrukcji budynku, która narażana jest na przegrzanie elementów nośnych i utratę ich właściwości.

Oprócz swojej funkcji usuwania gazów pożarowych, systemy oddymiania można wykorzystywać do naturalnej wentylacji obiektów poprzez sterowanie oknami bądź klapami dymowymi. W takim przypadku można zastosować panel pogodowy który zamknie okna/klapy w przypadku deszczu lub uniemożliwi ich otwarcie w przypadku silnego wiatru.

Nasza firma posiada doświadczenie w budowaniu systemów oddymiania klatek schodowych w budynkach już istniejących np. kamienica z lat 50-ych, budynek jednorodzinny adoptowany na przedszkole itp. W zależności od warunków konstrukcyjnych realizujemy oddymianie poprzez klapy dymowe, oddymiające okna dachowe lub oddymiające okna elewacyjne.

systemy oddymiania

Systemy sygnalizacji pożaru

Systemy sygnalizacji pożaru centrala polonmaja na celu wykrycie pożaru we wczesnej fazie jego powstania. Nowoczesne systemy mają możliwość precyzyjnego wskazania miejsca powstania alarmu, przesłania informacji do straży pożarnej, a także wysterowania innych urządzeń przeciwpożarowych tj. systemy oddymiania, systemy zamknięć ogniowych, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, odłączenie kontroli dostępu, itd.

Obecnie na rynku obecnych jest wielu producentów systemów sygnalizacji pożaru. Typ systemu zawsze dobieramy indywidualnie biorąc pod uwagę specyfikę obiektu, tak aby zapewnić pełną skuteczność jego działania przy poniesieniu przez klienta jak najmniejszych kosztów. Naszym klientom oferujemy wyłącznie systemy, których producenci nie zachowują sobie wyłączności na ich konserwację i serwis, tak aby klient nie narażał się na wysokie koszty konserwacji systemu w trakcie jego użytkowania. Oferujemy sprzęt takich firm jak: Polon-Alfa, Esser, Siemens, Detectomat, Aritech, Bosch i wiele innych.

centrala polon

centrala polon

Zajmujemy się systemami sygnalizacji pożaru począwszy od fazy projektu, poprzez wykonawstwo a skończywszy na konserwacji i serwisie. Prowadzimy również konserwację systemów wykonanych przez inne firmy.

Copyright © Elektro Kilma 2013 All rights reserved.
| Web Design by MiliWeb.pl For SSK

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress